Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

V Jubileuszowy Turniej 3-5-8, 06.03.2011r. WYNIKI

 

R1

R2

R3

D

Wynik

MIEJSCE

 

CYGAN KAROL

23

20

46

9

89

1

RUMIŃSKI KRZYSZTOF

17

9

21

9

47

2

WASZKIEWICZ TADEUSZ

22

4

8

9

34

3

MALCZYK JERZY

12

9

14

8,5

35

4

DŁUGOZIMA WITOLD

28

-1

21

8

48

5

WIECZOREK PAWEŁ

-7

21

23

8

37

6

TARASIEWICZ KAZIMIERZ

22

1

13

8

36

7

RZODKIEWICZ ŁUKASZ

11

5

17

8

33

8

GRAJKO WALDEMAR

18

12

1

8

31

9

DAMIĘCKI MARIUSZ

17

1

11

8

29

10

KRÓL SZYMON

-1

4

26

8

29

11

OWSIANKO MARIUSZ

37

6

-19

8

24

12

ŻEBROWSKI MIECZYSŁAW

7

16

-2

8

21

13

KOCHANOWSKI JERZY

-1

30

14

7,5

43

14

BORKOWSKI MAREK

21

-5

32

7

48

15

FILIPKOWSKI MARIUSZ

30

-5

14

7

39

16

ŁOSIAK LUCYNA

-2

22

6

7

26

17

CHOIŃSKI MIROSŁAW

26

-6

5

7

25

18

ŻÓŁTOWSKI ŁUKASZ

13

19

-9

7

23

19

MAŁECKA ADRIANNA

14

13

-5

7

22

20

SZNAJDER JAN

18

1

3

7

22

21

JANUSZEWICZ SŁAWOMIR

9

6

4

7

19

22

MAŁECKI MAREK

-11

-2

31

7

18

23

ŁOSIAK JAROSŁAW

24

-13

3

7

14

24

TARASIEWICZ ROMAN

-13

15

12

7

14

25

JASIŃSKI ARTUR

1

-1

11

7

11

26

BRZOSTEK MARIUSZ

27

10

-27

7

10

27

LENDZIOSZEK JÓZEF

6

4

-4

7

6

28

OWSIANKO KRZYSZTOF

3

21

-19

7

5

29

DŁUGOZIMA STANISŁAW

6

-7

4

7

3

30

DUCKI PAWEŁ

1

1

1

7

3

31

SZOK ZBIGNIEW

-35

15

12

7

-8

32

ANDRZEJEWSKI BOGUSŁAW

-3

-4

10

6,5

3

33

TURCZYNOWICZ PIOTR

-5

3

3

6,5

1

34

GRYGLIK JERZY

-23

19

2

6,5

-2

35

ŁAPIŃSKI RYSZARD

0

-12

10

6,5

-2

36

HERMANOWSKI MAREK

10

-15

2

6,5

-3

37

KARPIŃSKI ZBIGNIEW

6

-1

11

6

16

38

CHOIŃSKI OSKAR

-5

25

-6

6

14

39

SĘK RYSZARD

-13

1

25

6

13

40

SZCZECH DARIUSZ

18

-10

0

6

8

41

JASIŃSKI ZBIGNIEW

15

-13

5

6

7

42

MAKOWSKI ŁUKASZ

27

-4

-16

6

7

43

HERMANOWSKI DANIEL

4

-10

12

6

6

44

CHOIŃSKI NORBERT

9

9

-14

6

4

45

KOCHANOWSKI MAREK

-3

16

-11

6

2

46

RADZIKOWSKI RYSZARD

3

18

-19

6

2

47

KARPIŃSKI JAKUB

16

12

-28

6

0

48

ROGIŃSKI WALDEMAR

-4

0

4

6

0

49

BUKOWSKI ROBERT

23

-7

-21

6

-5

50

GIGLEWICZ KRZYSZTOF

-18

1

11

6

-6

51

WIŚNIEWSKI ANDRZEJ

-19

-1

12

6

-8

52

PIETRZYK MIECZYSŁAW

3

3

-19

6

-13

53

DZIARKOWSKI STANISŁAW

-19

4

-4

6

-19

54

LESIAK ROMAN

-5

7

-27

6

-25

55

RADWAŃSKI EDWARD

-8

-19

1

6

-26

56

BAJNO KAROL

7

-20

-14

6

-27

57

CHLUDZIŃSKI MIROSŁAW

-5

5

-8

5,5

-8

58

ROMANOWSKI MAREK

-30

2

-1

5,5

-29

59

OLSZEWSKI KRZYSZTOF

-17

36

-9

5

10

60

SZYMAŃSKA EWA

13

-2

-3

5

8

61

WYROSTEK EMIL

11

-3

-2

5

6

62

DRABENT ANDRZEJ

-6

0

5

5

-1

63

JASIŃSKI TADEUSZ

-1

2

-4

5

-3

64

ROMANOWSKI TOMASZ

-10

25

-21

5

-6

65

PIJANOWSKI ANDRZEJ

20

-13

-15

5

-8

66

KASPERCZYK BOGDAN

-2

-18

5

5

-15

67

WILIMCZYK BOGDAN

-13

-4

-1

5

-18

68

OSTROWSKI STEFAN

-1

-6

-12

5

-19

69

ROMOT JAN

-27

4

0

5

-23

70

JASIŃSKI KRZYSZTOF

6

-8

-23

5

-25

71

NIKIEL SŁAWOMIR

15

-32

-8

5

-25

72

KOSCHE ZYGFRYD

-8

-25

4

5

-29

73

WYROSTEK RENATA

-26

12

-17

5

-31

74

GAWĘCKI ZBIGNIEW

2

-14

-20

5

-32

75

LESZCZYŃSKA GRAŻYNA

-17

-37

7

5

-47

76

STRĘKOWSKI BOGDAN

-19

-3

6

4,5

-16

77

TKACZ GRAŻYNA

-15

-11

6

4,5

-20

78

MOTYKA MARIAN

-32

2

-2

4,5

-32

79

RUTKOWSKI WIESŁAW

6

-8

-17

4

-19

80

BESSMAN ZBIGNIEW

-4

-7

-13

4

-24

81

GRYGLIK LECH

0

-18

-10

4

-28

82

JARZĄBEK JAN

-38

8

-1

4

-31

83

BAJNO ŁUKASZ

-20

-18

2

4

-36

84

ŻMIEŃKO JAN

-31

-4

-1

4

-36

85

SKRZATEK MACIEJ

-22

-1

-17

4

-40

86

GRAJKO DARIUSZ

1

-2

0

3

-1

87

ZIMOCHA PIOTR

-9

-26

-3

3

-38

88

DAMIĘCKI MACIEJ

-38

-23

-9

3

-70

89

LIPIŃSKI ARKADIUSZ

-2

-10

X

X

-12

90

DANIELSKI MARCIN

-1

-6

X

X

-7

91

WOJCIECHOWSKI WOJCIECH

-13

-8

X

X

-21

92

PIETRZYK ŁUKASZ

-26

-16

X

X

-42

93

 

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA
V JUBILEUSZOWEGO TURNIEJU 3-5-8
Pisz, 06 marca 2011 r.

       I.            Cel imprezy:

1.      Integracja społeczność powiatu Pisz.

2.      Atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

3.      Popularyzacja gry karcianej, rozwijającej zdolność logicznego myślenia.

4.      Wyłonienie najlepszych graczy w powiecie.

    II.            Organizatorzy:

-        Urząd Miejski w Piszu,

-        Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu,

-        Piskie Towarzystwo Brydża Sportowego PISA w Piszu,

-        Towarzystwo 3-5-8

-        Kierownik zawodów: Władysław Skrzypczak,

-        Sędzia Główny: Wiktor Augoff.

 III.            Termin i miejsce zawodów:

1.      Impreza odbędzie się w Starym Ogólniaku w Piszu, ul. Sikorskiego w dn. 06 marca 2011r.

2.      Godzina rozpoczęcia zawodów 930.

3.      Biuro zawodów czynne w dniu imprezy od godz. 900.

 IV.            Warunki uczestnictwa w zawodach.

1.      Impreza ma charakter otwarty.

2.      Prawo uczestnictwa mają wszyscy chętni.

3.      Warunkiem uczestnictwa w imprezie, jest dokonanie telefonicznego lub osobistego zgłoszenia w M-GOSiR w Piszu do 04.03.2011 oraz potwierdzenie w dniu zawodów.

    V.            Nagrody:

1.      Puchary za miejsce I, II, III oraz dla najlepszej kobiety, najstarszego i najmłodszego uczestnika.

2.      Przewidziane są nagrody rzeczowe od I-go miejsca aż do wyczerpania nagród. Pierwszeństwo w wyborze nagrody ma zawodnik, który zajął wyższe miejsca
w punktacji ogólnej.

3.      Opłaty startowe od uczestników Turnieju po 10 zł, młodzież ucząca się oraz emeryci
i renciści 5 zł.

 VI.            Program minutowy:

930  Zakończenie zapisów.
945  Otwarcie zawodów.
950 Losowanie I rundy.
1010 Rozpoczęcie I rundy.
1150 Zakończenie I rundy.
1200 Rozpoczęcie II rundy.
1340 Zakończenie II rundy.
1340-1410 przerwa obiadowa
1410  Rozpoczęcie III rundy.
1550  Zakończenie III rundy.
1610  Zakończenie zawodów, wręczenie pucharów, nagród rzeczowych.

VII.            Przepisy gry.

1.      Rozpoczęcie gry zaczyna się od losowania zdającego. Zdającym zostaje gracz, który wyciągnie najstarszą kartę. Gracz, który wyciągnie drugą najstarszą kartę obiera kozyr. Ustala się starszeństwo kolorów przy tych samych figurach bądź blotkach: pik, kier, karo, trefl.

2.      Każdy uczestnik rozgrywanej partii na sześć + rozdań tj. 4 kolory oraz bez lew i bez atu.

3.      W przypadku grania bez lew osoba rozgrywająca ma limit 3 lew do wzięcia, rozdający – limit 8 lew.

4.      Jeżeli nie mamy karty do zagranego koloru musimy dołożyć kozyra. Nie ma obowiązku przymusowego przebijania zagranej karty przeciwnika, dotyczy to również koloru atutowego.

5.      Każdy z uczestników rozgrywa 3 partie.

6.      Za zwycięstwo w każdej partii zawodnik zdobywa tzn. „duże punkty” za I m-ce 3 pkt., za II m-ce 2 pkt., za III m-ce 1 pkt.

7.      Zwycięzcę turnieju zostaje gracz, który zdobędzie największą ilość „dużych punktów”. W przypadku uzyskanej równej ilości „dużych punktów” przez kilku lub kilkunastu graczy, o kolejności decyduje ilość „małych punktów” a następnie największa ilość punktów zdobytych w jednej z trzech partii.

8.      Kozyra obiera się z 6 (sześciu) kart.

9.      Wymianę kart odbywa się w następujący sposób:

a)      Pierwszą kartę od przeciwnika wymienia gracz, który musi zebrać największą ilość lew.

b)      Gracze nie wymieniają kart, gdy grany jest wariant „bez lew” lub „bez atu”.

c)      Oddający oddaje kartę najwyższą w danym kolorze, jeżeli takiej nie posiada, zwraca kartę którą otrzymał.

d)     Jeżeli oddający otrzymuje kozyr może oddać dowolną kartę.

e)      Wymiana kart odbywa się na stole, włożenie kart do ręki następuje dopiero gdy zawodnik wymieniający otrzymał karty we właściwym kolorze.

f)       Mus pokazywany jest po wymianie kart, gdy gramy warianty: pik, kier, karo i trefl.

10.  Karę za zagranie niewłaściwej karty, wymianę niewłaściwej karty, nie odłożenie 4-ch kart przed rozgrywką: -8, +4, +4. Po ukaraniu nie przewiduje się wymiany kart.

11.  Po upływie czasu rozgrywanie partii jest ona zakończona i spisywany jest aktualny wynik.

12.  Wszelkie spory rozstrzyga Sędzia Główny.

13.  W trakcie zawodów obowiązuje zakaz palenia oraz spożywania napojów alkoholowych.

Sędzia Główny

Wiktor Augoff

Data powstania: poniedziałek, 28 lut 2011 10:38
Data opublikowania: poniedziałek, 28 lut 2011 11:05
Opublikował(a): Wojciech Stawecki
Zaakceptował(a): Wojciech Stawecki
Artykuł był czytany: 2614 razy